A győzelmet kiénekelték a szánkból

Jó pályán és április közepén még mindig nagyon hideg időben döntetlen Salgótarján ellen a 30. fordulóban.

Tiszaújváros, Sportcentrum: zárt kapuk

Termálfürdő FC Tiszaújváros - SBTC 1:1 (0:0)

Gól: Benke N.

Tóth Cs., Tóth M., Vincze, Gelsi, Lőrincz, Márton, Tóth S., Bene , Lakatos, Pap, Kristófi.
Cserék: Herceg, Vitelki, Bussy, Benke, Csernák, Tóth Á., Vámos.
Kiállítva: Lőrincz 83.

Sérült: Kundrák, Csoszánszki, Kerekes
Beteg: -
Eltiltott: -
Távol: Horváth

A mérkőzés a hatályos szabályozás miatt zárt kapuk előtt került megrendezésre.
A vendég csapat 13. volt a tabellán a forduló előtt, 29 meccs során 32 pontot gyűjtött, a legutóbbi tétmérkőzésen a DVSC II. csapatával 2-2 eredménnyel zártak.

A tiszaújvárosi alakulat szerdán Tiszafüreden vizitált, s 2-0-ás vereséget szenvedtünk, a mérkőzés előtt 40 ponttal a 11. helyen tanyáztunk, tizenkettő győzelem mellett négy döntetlen és tizenhárom vereség az eddigi mérleg - a tavaszi 10 fordulóból 7 vereséggel - s a mai napival együtt még 9 forduló van hátra a bajnokságból.

A keretből ma Kundrák Milán, Csoszánszki Dávid és Kerekes Krisztián sérülés miatt hiányzott, beteg és eltiltott nem volt.

A kezdő három helyen változott, a szerdán még eltiltásukat töltő Vincze, Lakatos és Bene is a kezdőben kapott ma bizalmat.

Az első félidőben az ellenfél teljesen átengedte az irányítás lehetőségét. Sajnos Kristófi korai kiválása érzékenyen érintette a csapatot. Helyzetek inkább a mi oldalunkon voltak, de veszélyeztettek a vendégek is.
A második játékrészben rátettünk egy lapáttal, nagyot küzdöttünk, csúsztunk-másztunk a pályán, aminek meg is lett az eredménye, Benke révén megszereztük a vezetést. Sajnos egy jogos kiállítást követően megfogyatkoztunk, s a hosszabbításban kapott büntetővel a vendégek ki is egyenlítettek.
Összességében mindkét csapat sokat reklamálta a játékvezető ténykedését, s mondhatni a győzelmet sajnos az utolsó utáni pillanatban énekelték ki a szánkból.

A következő 31. fordulóban 2021. április 25-án vasárnap 17.00-kor a Mezőkövesd II. csapatához látogat csapatunk.

Gerliczki Máté: Mérkőzés előtt nehéz volt a helyzetünk az utóbbi idők vereségei miatt. Sajnos az újabb sérülésekkel és eltiltásokkal nem lett fényesebb a jővő sem. Ma végre jól játszott a csapat, végig uraltuk a mérkőzést, nagyon sok lehetőségünk volt, ezek egy kivételével ki is maradtak. Végig nagyon elfogult volt a játékvezetés, érthetetlen módon néma maradt a sípja a mi 11-es szituációinknál, az utolsó pillanatban viszont belefújt a sípjába és ez döntőnek bizonyult a győzelmünk szempontjából.
Jók: Márton, Benke, Tóth M.

Lakatos Béla: Úgy gondolom, hogy igazságos döntetlen született, mert a hazaiak mezőnyfölényben játszottak, de ettől függetlenül a második félidőben 0-0 állásnál volt két nagy gólszerzési lehetőségünk. A végén viszont örülni kellett az 1 pontnak, hiszen vesztett állásból jöttünk vissza a 93.percben, ez viszont a csapat erejét mutatja, hogy hitt végig a pontszerzésben.

Jók: Hegedűs, Sárközi