Happy End-del búcsúztattuk a Haladást!

A Magyar Kupa 7. fordulójában hazai pályán fogadta csapatunk az NB I-es Swietelsky Haladás együttesét, a tét a legjobb 32 közé jutás volt. Fotók>>

Termálfürdő FC Tiszaújváros - Swietelsky Haladás 1:1 (1:0) büntetőkkel 4:2

Tiszaújváros: 400 néző

Újra közönségszórakoztató játék, 1-1-es döntetlen és hosszabbítás, melyet követően büntetőkkel jutottunk a legjobb 32 közé.

Az elmúlt hétvége folyamatos esőzését követően a tegnaptól feltámadt erős szél valamennyire felszárította a pálya talaját, így majdnem ideális körülmények fogadták a csapatokat a Sportcentrum center pályáján.

Tekintettel arra, hogy az ellenfelünk az NB I-es Haladás csapata és mert ebben a csapatnak tagja és sztárja Király Gábor, az érdeklődés jelentős volt, különösen a fiatalok és iskolás korú szurkolóink körében. Sajnos Király Gábor a hétvégi bajnoki mérkőzésen megsérült, így nem is utazott el Tiszaújvárosba, valószínűleg tétmérkőzésen Tiszaújvárosban őt már nem láthatjuk a jövőben (de reménykedünk).

A hazai pályán igencsak gyengén szereplő csapatunk vezetőedzője sérülések és betegségek miatt nem számíthatott a mai mérkőzésen Nagy Róbertre, Nagy Dávidra és Bussy Dávidra sem, de mindig az a legerősebb csapat, aki az adott napon a pályára lép és ők képviselik Városunkat, Egyesületünket.

Így vélekedett és érkezett Tiszaújvárosba az ellenfelünk is, hiszen 15 játékost hagytak otthon, de a pályára lépőknek kellett bizonyítani, hogy helyük van az NB I-ben.
Nálunk is a mai mérkőzésen meglepetésre Pap nem csak hogy a kezdőben kapott helyet, de Édesapja nyomdokain csatár poszton került bevetésre. A hétvégi kezdő csapatból is mindössze öten maradtak a kezdőben (Fodor, Márton, Illés, Orosz, Hussein) és a már említett Pap mellett Herceg, Nagy Péter, Dajka, Balogh és Lukács kapott bizalmat.

Mindkét oldalról nyílt és győzelemre játszó csapat feszült egymásnak és a mérkőzés kezdetétől fogva nem volt érzékelhető a több osztálykülönbség a két csapat között. Az első félidő végén Illés góljával szerezte meg csapatunk a vezetést és a második félidő elején többször is lezárhattuk volna a párharcot, hiszen számtalan gólhelyzetet puskáztunk el és ahogy lenni szokott, amikor az internetes közvetítő oldalak már el is könyvelték, hogy győzelemmel búcsúztattuk neves ellenfelünket, akkor a meccs vége előtt néhány perccel hosszabbításra mentett a szombathelyi Schimmer.

A 2x15 perces hosszabbításban nekünk is volt még több góllövési lehetőségünk, de a végéhez közeledve már inkább a kapusunk, Herceg nagy védései és percei következtek, ami a 11-es párbajban teljesedett ki. Összesen csak egy büntetőt sikerült értékesítenie ellenfelünknek, így 4:2-es végeredménnyel jutottunk a legjobb 32 csapat közé.

Ma mindenkinek gratulálnia kell a csapat részére, a szakvezetésnek és a vezetőedzőnek is.

Gerliczki Máté: Legelőször azt hagy jegyezzem meg, hogy ma reggel játékosunk, Nagy Dávid az otthonában összeesett és elvesztette az eszméletét, ezért ezt a fantasztikus sikert az Ő gyógyulására ajánljuk. Nagyon jól játszottunk, sok helyzetet kidolgoztunk, de egy kivételével ismét mindet kihagytuk. Rendkívül örülök, hogy visszatért Újvárosba a futball hangulat szurkolóink, vezetőink és csapatunk közös sikere ez a mai.
Jók: az egész csapat

Pacsi Bálint: Sok helyzetet kidolgoztunk, de 1 méterről sem tudtunk a kapuba találni. Gratulálok a hazaiaknak a továbbjutáshoz.
Jók: Németh, Schimmer