Újváros a külföldiek ellen, null-null

Jó pályán és jó időben gól nélküli döntetlen a Kisvárda II. ellen a 6. fordulóban.

Tiszaújváros: 200 néző

Termálfürdő FC Tiszaújváros - Kisvárda Master Good II. 0:0 (0:0)

Tóth Cs., Tóth M., Vincze, Gelsi, Lőrincz, Bussy, Kristófi, Vámos, Kulcsár, Pap, Németh Á.
Cserék: Herceg, Bene, Tóth S., Benke, Burics, Vitelki, Csernák.
Gól: -

Sérült: Márton / beteg: -,
Eltiltott: nincs,
Távol: Horváth, Kundrák

Ellenfelünk az előző csonka szezonban a Szabolcs megyei I-ben az 5. helyen végzett, viszont az első csapat NB I-es jogán indulhatott idén az NB III-ban. Az első fordulóban Füzesgyarmattól kaptak ki 2:0-ra, majd 3:1-re verték a Gyöngyöst, kikaptak a Jászberénytől, megverték a Diósgyőri fiatalokat, majd kikaptak Debrecenben, így 6 ponttal 14-ek.

A mi csapatunk a Jászberénnyel szemben elért 1:1-es döntetlent követően, 3:2-re győzött Diósgyőrben, majd a Kisloki ellen 3:1 lett az eredmény, 0:1-es vereség csúszott be az Eger ellen, majd csúnya 3:1-es vereség Sajóbábonyban, összesen 7 pont, mely a 9. helyre volt elegendő a forduló előtt.
Sérülés, és betegség miatt hiányzott ma Márton András.

A vasárnapi mérkőzést követően sok idő nem maradt a regenerálódásra, gyakorlásra, viszont a szakvezetés a kezdő csapatban 3 helyen is változtatott, s a kezdőbe került a hétfőn Dorogról a csapathoz csatlakozott Németh Ádám is.

Az első félidő nagyon fegyelmezett, taktikus játékot hozott, melyet néhány veszélyes kontrával sikerült fűszerezzünk sajnos gól nélkül.

A második játékrész úgy folytatódott, mint ahol az első befejeződött. Az utolsó 10 percben ugyan megélénkült a mérkőzés, s emberelőnybe is kerültünk, de gólt nem rúgtunk.

Összességében a nézők csalódottnak tűntek a hazai és a külföldi csapat tekintetében is, s mivel gól nem született, így a döntetlen igazságos, viszont értékes is számunkra.

A következő 7. fordulóban augusztus 30-án vasárnap 17.30-kor Ceglédre látogatunk.

Gerliczki Máté: 2 vereség és az 5 meccs alatt kapott 8 gól miatt mindenképp stabilabbá és szervezetté kellett tenni a csapatot, ez úgy gondolom sikerült, de viszont ez által a támadásaink meddőre sikerültek. De ha az ellenfél bombaerős összeállítását figyelembe vesszük, akkor értékes az egy pont.
Jók: Gelsi, Vincze, Lőrincz, Tóth M., Bussy, Kulcsár

Szabó Balázs: A második félidő közepéig több lehetőségünk volt, mint az ellenfélnek, jól megszerveztük a védekezésünket, az első olyan meccs volt, amikor nem kaptunk gólt. Támadásainkba rendre rossz megoldást választottunk a szélén, átlövéseink pedig elkerülték a kaput.
Jók: az egész csapat.