A vártnál jobb pályán és focira ideális időben 3:1-es vereség az 5. fordulóban.

Sajóbábonyi VSE - Termálfürdő FC Tiszaújváros 3:1 (0:1)

Tóth Cs., Burics, Vincze, Tóth M., Lőrincz, Gelsi, Vitelki, Csernák, Vámos, Pap, Kristófi.
Cserék: Herceg, Bene, Kulcsár, Bussy, Tóth S., Benke, Kundrák.
Gól: Kristófi

Sérült: Márton / beteg: -,
Eltiltott: nincs
Távol: Szilvási, Horváth

Ellenfelünk az előző csonka szezonban a Borsod megyei I-et nyerte meg, így egy év után újra csoporttársunk lettek, akiknél vannak olyan játékosok, akik korábban nálunk is szerepeltek. Az első fordulóban ellenfelünk 3-0-ra verte a Gyöngyöst, majd kikaptak a Jászberénytől, döntetlent értek el a Diósgyőri fiatalokkal, majd kikaptak Debrecenben, így 4 ponttal 16.-ok.

A mi csapatunk a Jászberénnyel szemben elért 1-1-es döntetlent követően, 3-2-re győzött Diósgyőrben, majd a Kisloki ellen 3-1 lett az eredmény, s múlt héten 0-1-es vereség csúszott be az Eger ellen, mely 7 pont a 6. helyre volt elegendő a forduló előtt.
Sérülés, és betegség miatt hiányzott ma Márton András.

Az első félidő lendületesen kezdődött, mindkét csapat győzelemre játszott. Semmiből 25-ről szerzett Kristófi bombagóllal szerzett csapatunk vezetést, ami az ellenfelet igencsak feltüzelte, bennünket pedig mintha hátul könnyelműségre késztetett volna. Tóthnak volt így dolga, amit jól végzett, bár az is igaz, hogy volt kimaradt helyzet a mi oldalunkon is.

A második játékrész első 10 percében eldönthettük volna a meccset, több nagy helyzet is kimaradt. Előfordult, hogy 3 az 1-ben vezettük a félpályáról a labdát, de minden kimaradt sajnos. Ami ez után következett az a foci alaptörvénye, vagyis a kimaradt helyzetek megbosszulták magukat, s a hazaiak gyorsan rúgtak 3 gólt, így egy 5-0-ás győzelem helyett újabb vereség lett a vége.

Összességében érthetetlen a végkifejlet, hiszen közel 60 percig mienk volt a meccs, majd sima vereség lett a vége.
A következő 6. fordulóban augusztus 26-án szerdán 17.30-kor a Kisvárda II. érkezik hozzánk.

Vígh Ferenc: Büszke vagyok a csapatomra. A hét lelkileg megfogott mindenkit, de ennek ellenére nagyon motiváltak voltunk. Végig agresszívan játszottunk és véleményem szerint megérdemelten tartottuk itthon a három pontot egy jó erőkből álló Tiszaújváros ellen.

Jók: az egész csapat.

Gerliczki Máté: Első perctől kezdve agresszívabb volt az ellenfél, ennek ellenére vezetésünk után még legalább 5 gólt lőhettünk volna. Rúgott egy gólt az ellenfél, ettől belelkesedtek, mi pedig teljesen összeomlottunk.

Jó példát kaptunk a lelkesedésből, ha mi erre nem leszünk képesek, akkor semmi keresnivalónk nem lesz.

Jók: senki.