Újabb rangadón igazságos pontosztozkodás

Jó pályán, jó időben, jó meccset játszottunk a 9 meccse veretlen ESMTK otthonában a 13. fordulóban.

Budapest: 200 néző

ESMTK - Termálfürdő FC Tiszaújváros 2:2 (0:0)

Tóth Cs, Bokros, Tóth M, Gelsi, Pap, Bene, Burics, Hussein, Kulcsár, Molnár, Csicsek,
Gól: Hussein, Gelsi

Ellenfelünk eddig 20 pontot gyűjtött és a 6. helyen volt a forduló előtt, 5 győzelem mellett 5 döntetlent és 2 vereséget szenvedtek el.
A mieink a Gyöngyös ellen gól nélküli döntetlennel zártak, majd a DVTK II csapatát idegenben négy góllal, a DVSC II fiataljait 4-1 arányban, majd Putnokon egy gólt szerezve, a Tállyát pedig 4-1 arányban verték, Ózdon gól nélküli döntetlen után a DEAC csapatát 2-1 arányban múlták felül. Sényőn a csapat elszenvedte az első vereséget 3-2 arányban, majd sorozatban 1-3 a BSE és a 1-2 a Hatvan ellen is vereség. Következett idegenben a Jászberény elleni 2-1-es, majd a Cegléd elleni 1-0-ás fantasztikus győzelmek.

Ma a kezdőcsapatba került Kulcsár, sérülés miatt hiányzott Tóth Simon, eltiltott pedig nem volt.
Az félidő nagyon kemény, harcos, küzdelmes mérkőzést hozott, ahol a kapuk keveset forogtak veszélyben, de a félidő vége előtt két ordító helyzetünk is kimaradt sajnos.

A második játékrészben folytatódott az adok-kapok, aminek mi lettünk a vesztesei, mert Pap 5 perc alatt két felesleges sárgával hamar kiállt. Ezt követően meg is szerezte a vezetést a hazai csapat, melyet Hussein hamar egalizált. Az emberhátrány ebben a periódusban nem volt észlelhető, a cserék jól szálltak be, de sajnos a vége előtt egy védhetetlen bombával a meccs elvesztésének szele megcsapta a csapatot. Nem adtuk fel és az utolsó lehetőségből büntetőt sikerült kicsikarni, melyet Gelsi biztosan értékesített.

Összességében a felesleges kiállítás sokba került (plusz majd az eltiltás), de a mi csapatunk így is mindent megtett, csak dicséret illeti őket és a döntetlen is teljesen megérdemelt.

A következő hétvégén vasárnap 13.30-as kezdettel az Eger SE csapatát fogadjuk.

Turi Zoltán: Jó mérkőzést játszottunk, fájó hogy a 92. percben 11-esből egyenlített a vendégcsapat. További sok sikert a Tiszaújvárosnak.
Jók: Túri, Kovács B.

Gerliczki Máté: Megleptek a hazaiak. A szerdai mérkőzésünk után kicsit tompábban játszottunk éppen ezért azt hittem, hogy nagy nyomást fognak gyakorolni ránk a meccs elejétől. Ehelyett kizárólag a játékvezetőre próbáltak nyomást gyakorolni ami az 55. percben gyümölcsöző lett. Nagyon büszke vagyok a csapatra mert 10 emberrel is méltó partnerei voltunk ellenfelünknek és kétszer is egyenlíteni tudtunk. A szezonban ez volt a legfontosabb pontunk.
Jók: az egész csapat.