Megőrzött veretlenség idegenben

Átlagos pályán, jó időben és jó meccsen gólnélküli döntetlent értünk el a 6. fordulóban.

Ózd: 250 néző

Ózdi Kohász SC - Termálfürdő FC Tiszaújváros 0:0 (0:0)

Tóth Cs., Burics, Lippai, Tóth M., Pap, Gelsi, Orosz, Terdik, Hussein, Molnár (Kulcsár), Csicsek (Bussy)

Ellenfelünk, az Ózdi Kohász SC ellen az elmúlt szezonban nem léphettünk pályára, hiszen most kerültek fel az NB III-ba.

Az első öt fordulóban a Tállya, Sényő és Balassagyarmat elleni három döntetlen mellett a Hatvantól és a DEAC-tól szenvedtek vereséget - a vezetőedzőjük pedig a korábbi szövetségi kapitány Várhidi Péter.
A mieink a Gyöngyös ellen gól nélküli döntetlennel zártak, majd a DVTK II. csapatát idegenben négy góllal és a DVSC II. fiataljait verték 4-1 arányban, Putnokon egy gólt szerezve győztek, a múlt héten pedig a Tállyát 4-1 arányban verték.

A kezdőcsapatban kapott helyet a friss házas Molnár, míg sérülés miatt a hiányzók névsora: Bokros, Bene A., Nagy D. és Tóth S. - ők így nem kerülhettek a keretbe.

Az első félidő kifejezetten élvezetes, átlagostól jobb iramú, sok helyzetet hozó taktikus játékot hozott mindkét oldalon helyzetekkel. Az igazsághoz tartozik, hogy Tóthnak volt 3 igazán nagy védése, de gól egyik oldalon sem született.

A második játékrészt is helyzettel kezdtük, továbbra is kemény küzdelem és hajtás jellemezte a meccset. A félidő közepén többet hibáztunk közeppályán, melyből egy esetben helyzetig jutott a Kohász, de az utolsó negyedórában teljesen elfáradtak és számtalan helyzetet alakítottunk ki, melyek sajnos kimaradtak.

Összességében egy nagyon jó mérkőzést játszottunk, melyen nem sikerült gólt szerezzünk egy árnyalattal gyengébb ellenféllel szemben.
A következő hétvégén vasárnap a DEAC vendégszerepel Tiszaújvárosban 16 órától!

Várhidi Péter: A hatvanötödik percig el kellett volna dönteni a meccset a javunkra, voltak helyzeteink, a végén már csak küzdöttünk.
Jók: Gál Sz., Tönkő, Lévai

Gerliczki Máté: Jó iramú mérkőzést játszottunk. Az utolsó húsz percben szinte egykapuztunk, hatalmas helyzeteket hagytunk ki, de mivel az Ózdnak is voltak lehetőségei, ezért a döntetlen reális.
Jók: senki