Hétvégi utánpótlás eredmények, utolsó fordulók, tabellák

Az utolsó hét sűrű volt utánpótlás csapataink számára, hisz az U19 és U17 két mérkőzést is játszott egy hét alatt, az ellenfél az Alsózsolcai KSC és a Sajóvölgye Focisuli SE voltak. Az U15 szintén a Sajóvölgye együttese ellen lépett pályára.

Eredmények és edzői értékelések:

U19

Alsózsolcai KSC - FC Tiszaújváros 1:0 (1:0)
Jegyzőkönyv>>

Czerva Zoltán:

FC Tiszaújváros - Sajóvölgye Focisuli SE 0:3 (0:1)

Czerva Zoltán: A mai mérkőzésen a bajnok és veretlen vendégek ellen jól helytálltunk, egy tőlünk sokkal jobb ellenfél ellen viszonylag kiegyenlített mérkőzést játszottunk. A mai mérkőzésért, és az egész tavaszi szezonért nincs szégyenkezni valónk. Az őszi szezonban sajnos nagyon gyengén teljesítettünk, de mentségünkre legyen mondva, nyáron 5-6 minőségi játékos távozott tőlünk, akiket minőségben nem sikerült pótolnunk. A jövő szezonban remélhetőleg ez a nyári történet még egyszer nem fordul elő, és remélhetőleg egy az FC Tiszaújvároshoz méltó U19 csapatot tudunk majd szerepeltetni.

A tavaszi szezonért köszönetet mondok a játékosoknak, ők tudják, hogy ez a tavasz a szűk keretünk miatt nem volt egyszerű, de a tavaszi eredményesség jelen helyzetünkben vállalható volt.

Jók: az egész csapat

U17

Alsózsolcai KSC - FC Tiszaújváros 4:1 (2:0)
Gól: Illés D.

Hágen Zsolt: Megérdemelten győzött a hazai csapat, főleg az első félidőben játszottak hatékonyabban, gólratörőbben. A második félidőben leszakadt az ég, aminek következtében a futballnak is vége lett, hiszen a pálya a folyamatos játékra alkalmatlanná vált. Ezzel véget értek az álmaink, a dobogó harmadik fokára már nem léphetünk fel... Az U15-ös korosztályú játékosaink (Drahos Dominik, Illés Dávid, Tarnóczi Balázs) ezúttal is jó teljesítménnyel vétették magukat észre, folyamatosan építjük őket fel a magasabb követelmények szintjére, jövőre az U17-es csapat húzóemberei lehetnek!

FC Tiszaújváros - Sajóvölgye Focisuli SE 4-8 (0:5)
Gól: Baga D., Balogh G., Bartal G., Balog Sz.

Hágen Zsolt: Több kulcsjátékos betegen vállalt játéka nagyon érződött a csapatunk teljesítményén, főleg az első félidőben, ami számunkra rémálomszerűen zajlott. A félidőben sikerült önbecsülést önteni a fiúkba, sokkal gólratörőbben játszottunk, így kétoldalúvá vált a mérkőzés, 3:5-nél kapufát rúgtunk, ami jelzi, nem voltunk messze egy esetleges bravúrtól sem. Azonban a Sajóvölgye jó csapat, a kritikus pillanatait túlélve kihasználta a védelmünk kinyílását, így újabb gólokat szerezve megérdemelten nyerte meg a mérkőzést, és a bajnoki ezüstérmet.
Az éves szereplésünkkel elégedett vagyok, a tabella 4. helyén zártunk, a 27 mérkőzésből 16-ot megnyerünk, 113 gólt szereztünk, ami mutatja, hogy a hangsúlyt a támadójátékra helyeztük, a labdabirtoklásra, és a lapos, kombinatív összjátékra építve. A 2002-es korosztályban vannak komoly tehetségeink, Tóth Simon, Kovács Kristóf már a felnőtt kerettel edz, sőt be is mutatkoztak bajnoki, illetve edzőmérkőzésen, Ónodi Bence, Szalina Ádám, Balog Szabolcs, Baga Dávid is követheti a példájukat.
Szeretném megköszönni a játékosaimnak a sok boldog pillanatot, amit edzőjükként megélhettem a kispadon, a szülőknek, akik sokszor szurkoltak, támogattak bennünket! Külön köszönet az egyesületünknek, a Sport-Park Kft-nek, valamint az önkormányzatunknak, hogy ideális körülményeket biztosítva készülhet(t)ünk a bajnoki megmérettetésekre! Jó pihenést, kellemes nyarat kívánok minden sportbarátnak!

U15

Sajóvölgye Focisuli SE - FC Tiszaújváros 3:1 (1:0)
Gól: Illés R.

Császár Zoltán: Gratulálunk a Sajóvölgye ezüstérméhez!

A mai mérkőzéssel egy három éves "utazás" zárult le. Hiszen a csapat nagy részével három éve kezdtük a közös munkát. Nagyon jó utazás volt, hiszen csak jó és nagyon jó dolgok történtek ezen idő alatt! Ebben a szezonban is sikerült elérnünk a célunkat, hiszen megszereztük a negyedik helyezést. Több mint száz gólt rúgtunk, ezt nagyon nagy dolognak tartom!
Minden játékosomnak köszönöm az egész szezonban nyújtott teljesítményét, munkáját. Szeretném a szülőknek is megköszönni az egész éves kitartást és segítséget! Mindenkinek kellemes nyarat és jó egészséget kívánok!