Egyszer minden sorozatnak vége szakad, 2-1-re nyertünk Putnokon

Ma egy nagyon jó és közönségszórakoztató mérkőzésen sikerült idegenben 50 éve először nyerni Putnokon.

Putnok, 150 néző

Putnok FC - Termálfürdő FC Tiszaújváros 1:2 (1:2)

Tóth, Bokros, Lippai, Fodor, Illés, Csicsek (Papp), Orosz, Molnár (Lipusz), Hussein, Pap, Nagy D (Kertész),
Gól: Nagy D, Pap.

Ősszel otthon a 93. percben kapott góllal szenvedtünk nagyon fájó 2-1-es vereséget.
Tavasszal mi és ellenfelünk is 13-13 pontot szerzett, ők az ESMTK elleni döntetlen mellet verték a Szolnok, DVTK II, Bábony és Jászberény csapatait.

A kezdő csapatba visszakerült Orosz, sérülés miatt Burics, Bussy és Papp továbbra sem játszhatott.

Az első félidőt ismét jól kezdtük, büntetőből vezetést szereztünk, majd a 10. percben Pap is betalált. Nem álltunk le ezt követően sem és több ígéretes támadást is vezettünk. Egyed több nagy védést is bemutatott, így meccsben tartva csapatát. Két hibától eltekintve az első félidőben teljesen lefocizta csapatunk a Putnokot. Mindkét esetben büntetőhoz jutott a hazai csapat, és a másodikat Egyed értékesítette is.

A második játékrészben átengedtük a területet, a hazai csapat folyamatos nyomást helyezett ránk, de igazi gólhelyzet csak előttünk adódott.
Ma Tóthnak védenie nem sokat kellett, az ellenfél legjobbja pedig a kapusuk volt, a játék minden elemében jobbnak tűntünk és ha a játékvezetőt számon is kérték a hazaiak (két büntetőt is kaptak!), összességében a győzelmünk megérdemelt.

Kérjük a labdaszedő fiataljainkat, hogy a következő két hazai mérkőzésen szurkoljanak a felnőtt csapatnak és jöjjenek játszani a félidőben a center pályára.
A 26. fordulóban hazai pályán 17 órától a bajnokesélyes Jászberény csapatát fogadjuk.

Koszta Péter: Az első félidő álmos kezdése után meg volt a lehetőség az egyenlítésre, de újra kihagytuk a tizenegyest. Gratulálok a Tiszaújvárosnak.

Gerliczki Máté: Az elmúlt három év legjobb játéka volt szükséges ahhoz, hogy 50 év után nyerjen a Tiszaújváros Putnokon.

A Putnok elleni korábbi eredményekről röviden:

A 2018-2019 őszi mérkőzésen hazai pályán egy 93. percben góllal szenvedtünk 2-1-es vereséget.
A 2017-18-as szezonban a 3-3-as döntetlen mellett egy 1-0-ás eredménnyel múltak felül bennünket és ugyanez volt az eredmény a 2016-2017-ben mindkét mérkőzésen is. Sőt, sajnos a 2015-2016-os, a 2014-2015-ös és 2013-2014-es bajnokságokban is mind a hatszor a Putnok volt a nyerő. Előtte a Putnok az NB II-ben szerepelt, azelőtt pedig 2011-2012-ben és  2010-2011-ben és 2009-2010-ben is csak egy-egy döntetlenre futotta ellenük. Utoljára 2008-2009 tavaszán, április 11-én vertük meg bajnoki mérkőzésen a Putnokot 3-1 arányban hazai pályán (csapatunknak tagjai voltak többek között Fodor, Horváth, Molnár Zoltán és Gulácsi Tamás is), viszont idegenben még annál is régebben, hiszen azt megelőzően sok éven keresztül a Putnok csapata a 3. vonaltól alacsonyabb osztályokban szerepelt csak.

Talán 38 éve, de lehet csak 50 éve nyertünk Putnok ellen idegenben - vagy még akkor sem.
A történeti hűség kedvéért a régebbi időkben, az utolsó két szezonban, amikor egy csoportban volt a két település a következő helyezésekkel végeztek a bajnokságban.

1980-1981-es 3. vonalú megyei I-es bajnokságból búcsúzott a Putnoki Bányász, míg az Olefin SC a harmadik helyen végzett - sajnos, hogy megvertük-e otthonában a Putnokot, azt nem tudjuk - valaki emlékszik?
Forrás: Bajnoki végeredmény 1980/1981

1968-ban pedig az 5. osztályban, habár a Putnoki Bányász a 7. helyen végzett, viszont a Tiszaszederkényi MTK magasan nyerte meg a bajnokságot -  sajnos, hogy megvertük-e otthonában a Putnokot, azt nem tudjuk - valaki emlékszik?
Forrás: Bajnoki végeredmény 1968