Sovány vigasz, hogy nincs rossz csapatunk

A bajnokság 15. fordulójában idegenben szenvedett vereséget csapatunk a Cigánd otthonában.

Cigánd SE - Termálfürdő FC Tiszaújváros 3:2 (1:0)

Cigánd: 150 néző

Gól: Nagy D., Márton A.

3-2-es vereséget szenvedtünk, de volt 3-0 is már az eredmény, a hazaiak kiengedtek a végére, így nekünk nem sikerült, ami a Salgótarjánnak viszont igen a Nyírbátor ellen.

Meg kell járni a poklot, hogy a középszerűséget is pozitívan tudjuk értékelni. Idén is zömében a mélységeket járjuk és ma a feladat lett volna annyi pontot szerezni, hogy a középmezőnyben megragadjunk, különösen, hogy ezen meccs után alakult ki az őszi végeredmény is. A vereséggel sajnos ez nem sikerült, bár a végső sorrend függ még a holnapi eredményektől.

Az ellenfél az NB II-ből kiesett és új FIATAL csapatot építő kisváros, Borsod és az ország szélén, közel mind a szlovák, ukrán és román határokhoz is, mely több játékosmerítési lehetőséget rejt magában.
Nálunk a keretből Horváth, Kovács és a beteg Turcsik maradt ki, a kezdőben pedig egy változás volt Pap helyett Lukács kapott lehetőséget.

Az első félidőben a Cigánd átengedte a labdát, a kezdeményezést és a játékot a pálya közepére terelte és úgymond a hibázásunkra építettek. Ezt a szívességet a 20 percben meg is tettük, melyet könyörtelenül ki is használtak. A félidőig a helyzeteink megvoltak, de az egyenlítés nem sikerült.

A második félidőben a játék képe nem sokat változott és sajnos egymás után kaptunk két gólt, melyet követően a Cigánd egy ideig nagyon szépen játszott.
A végére viszont kiengedtek és akár ki is egyenlíthettünk volna, de a fociban nincs HA, így maradt a vereség és a magyarázkodás kényszere.

Terjék Sándor: Egy jól és agresszívan játszó Tiszaújvárossal találtuk magunkat szemben akik próbáltak dominálni, de sokáig mi is fegyelmezettek voltunk. 3-0-ás vezetésünk után picit kiengedtünk és a végén majdnem meg is „égtünk”.

Jók: Oláh, Toma, Balla, Baksa

Gerliczki Máté: A hazai csapat lelkesen játszott, kontrákra rendezkedett be, három helyzetből sikerült három gólt rúgniuk. Mi nagyon sok helyzetet dolgoztunk ki, de ebből csak kettőt sikerült gólra váltanunk, így gratulálnunk kell ellenfelünknek.

Jók: Illés, Orosz, Nagy D.