Hétvégi utánpótlás eredmények

Az elmúlt hétvégi fordulóban utánpótlás csapataink a Cigánd, a Sátoraljaújhely és az Ózd, női csapatunk a Mezőkövesd ellen léptek pályára.

Eredmények és edzői értékelések:

U19
FC Tiszaújváros - Cigánd SE 2-0 (1-0)
Gól: Emődi M., Papp M.

Vámosi Csaba: Köszönjük a SportPark-nak és az egyesületnek, hogy lehetőséget biztosítottak arra, hogy a stadionban a center pályán játszhattunk, mindenkinek nagy élmény volt! Ez a felfokozott hangulat az első félidőben sokszor kapkodással járt és több hibával. Szünetben próbáltam nyugtatni a játékosaimat, ami jó hatással volt rájuk. Nem ez volt a legjobb mérkőzésünk, de a fiúk a szívüket, lelküket kitették a pályára. Kiegyenlített mérkőzés volt, két szép egyéni megoldás után sikerült góljainkat megszereznünk. Hátul végig nagyon stabilak voltunk, emellett van egy nagyon jó kapusunk. Hangsúlyoztam az utolsó 5-6 meccsünkön, hogy a fiúk mindent megtettek, megtanultak egymásért küzdeni, hajtani és CSAPAT-ként mindent megtenni az eredményes szereplésért.

Ezt a mai meccsen is bebizonyították! Sokat fejlődtek, ami annak is köszönhető, hogy jó az edzéslátogatottság. Négy játékos “öregszik” ki ebből a csapatból, úgyhogy a “mag” együtt marad, ami nagy előny lehet a jövőre nézve. Büszke vagyok a játékosaimra és ők is büszkék lehetnek magukra. Még van három mérkőzésünk, amelyeken a hazait be fogjuk húzni, és bár idegenbe a két legjobb csapathoz megyünk, még bennünk van a bravúr!
Jók: egész CSAPAT

U15

Ózd VSE - FC Tiszaújváros 16-0 (7-0)
Gól: -

Császár Zoltán: A mérkőzésnek sok negatívuma volt. Azonban az nagyon pozitív, hogy igazán kiváló sportemberek alkotják a csapatot. A sok vereség ellenére sem adják fel fel! Van még három mérkőzésünk, azt tisztességgel lejátszuk. Dolgozunk tovább! Hiszem, hogy az elvégzett munkának egyszer beérik a gyümölcse!

U13
Sátoraljaújhelyi TKSE - FC Tiszaújváros 2-7
Gól: Suhajda G., Csanálosi B., Kopasz B. 3, Dobos Á., Hajas B.

Császár Zoltán: Nem volt egyszerű mérkőzés. Sokszor nem is a futballra kellett koncentrálni, hanem az ellenfél két nagyon jó fizikumú játékosát kellett "lebírkózni". Az azonban nagy pozitívuma a mérkőzésnek, hogy a fiúk hittek magukban és nem adták fel! A két bekapott gól után megrázták magukat és egyértelművé tették, hogy a három bajnoki pontért utaztunk Sátoraljaújhelyre.
Gratulálok a csapatnak!

U12
Sátoraljaújhelyi TKSE - FC Tiszaújváros 4-1 (2-1)
Gól: Deák O.

Pap Zsolt: Egy erős csapattól szenvedtünk megérdemelt vereséget. A meccs alatt sokszor kalandoztunk, mint őseink. Kezdetben úgy tűnt olyan lesz, mint eleink dicsőséges itáliai hadjárata, de a vége sajnos Augsburgot idézte. Azt azonban el kell mondanom, hogy nagyon küzdöttek a srácok a jobb eredmény eléréséért. Nem adták fel a harcot az utolsó sípszóig mentek előre. Voltak szép támadásaink az utolsó passzokba azonban sokszor hiba csúszott. Megyünk tovább és következő meccsünkön javítani fogunk.
Jók: Az egész csapat és Deák Olivér a mezőny legjobbja

Női foci
FC Tiszaújváros - Mezőkövesd Zsóry 3-3 (3-0)
Gól: Tímári B. 3

Dohány László: Agresszívan, jól kezdtük a mérkőzést, korán sikerült gólt szereznünk! Az első játékrészben az ellenfél kapujára végig veszélyesen játszottunk és bár a vendégeknek is voltak lehetőségei, sőt büntetőt is lőhettek, mégis három gólos előnnyel vonulhattunk szünetre. A második félidőben nagyon korán gólt kaptunk, majd még egyet, amitől az ellenfelünk vérszemet kapott, mezőnyben fölénk nőtt. Bár 3–2-nél is voltak helyzeteink, hogy növeljük előnyünket, már csak egy gól esett a mérkőzés legvégén. Sajnos nem mi szereztük. Akármennyire is rossz érzés ilyen kései góllal pontokat veszíteni, az igazsághoz hozzátartozik, hogy a döntetlen közelebb áll a játék képéhez.

Jók: Katona B., Pap A., Tímári