Szeles időben vereség a DEAC gárdája ellen a 35. fordulóban.

DEAC - Termálfürdő FC Tiszaújváros 5-0 (3-0)

Herceg P., Molnár M., Gelsi L., Nagy P., Tóth S., Tóth B., Nagy G., Gottfried D., Vitelki B., Páll Zs., Nagy D.

Cserék: György K., Tóth Cs., Lehóczki B., Bussy D., Fajkó Á., Erős T., Illés D., Boros G.,

Sérült: Mahalek M., Lőrincz P., Kundrák A., Varjas L.,

Eltiltott: Géringer L., Valkay R., Beteg: -, Távol: Horváth T., Molnár D.

Köszönjük szurkolóinknak, akik ma is buzdították csapatunkat.

A DEAC a mérkőzés előtt a 3. volt a tabellán, 17 győzelem, 6 döntetlen és 11 vereség eredménylistával. Az előző fordulóban a debreceniek megszerezték a 3 pontot a Pénzügyőr otthonában, mi pedig a Körösladány ellen tudtunk győzni hazai pályán.

Az első 20 percben a várakozásoknak megfelelően egy taktikus játékot láthatott a közönség, talán picit többet birtokoltuk a labdát. A félidő felénél egy félpályán eladott labdából indulva büntetett a hazai csapat, majd egy félpályáról született felszabadító rúgást fújt be a szél, végül az utolsó emberünk adott gólpasszt, így az első félidő csúnya véget ért.

A második félidő elején a kiállítás miatt esélyünk sem maradt, de a pályán levők küzdöttek becsülettel, kivéve az utolsó 5 percet. A játékvezető szintlépéséhez sokkal koncentráltabb és korrektebb vezetésre volna szükség, a kétes ítéletek következménye lett a kiállítás, a tiszta büntetőt pedig 3-0-nál meg kell adni, persze az sem lenne baj, ha az asszisztens korrekt lenne.

Összességében ekkora egyéni hibákat egy csapat sem bír el, ezt látni kell, s azt is, hogy elfogyunk a sérülések és eltiltások miatt, a bajnok ellen így esélyünk sem lehet jövő héten.

A következő fordulóban vasárnap 17:00 órakor a BVSC-Zugló csapatát fogadjuk hazai pályán.

Köszönet minden egyesületi kolléga, segítő és támogató munkájáért.

Sándor Tamás: A tavaszi szezon alapján egy nagyon jó Tiszaújvárost sikerült legyőznünk. Jól kezdték a mérkőzést, próbáltak játszani. Szépen lassan átvettük a mérkőzés irányítását és a dinamikus támadásainkal nem tudtak mit kezdeni.
Jók az egész csapat

Vitelki Zoltán: Az az igazság, hogy ha nem a kiesés ellen küzdenénk, akkor talán még azt is mondanám, hogy egy teljes bajnokság során a csapat beleszaladhat egy ilyen meccsbe, de...
Természetesen stabil védekezésbol indultunk ki, de ha labdát is szereztünk, nem tudtunk vagy nem mertünk építkezni. A gólok? Csak meg kell nézni, hogy milyen gólokat ajándékoztunk oda az ellenfélnek, akiknek ezek óriási előnyt jelentettek, hogy másfajta előnyről ne is beszéljek. Nem sikerült a felkészülés, nem voltunk elég élesek, támadásainkban egyáltalán nem volt átütőerő. A rutintalan kiállítás aztán teljesen megpecsételte sorsunkat.
Jók: senki