Jó pályán vereség a Sényő-Carnifex FC gárdája ellen a 30. fordulóban.

Termálfürdő FC Tiszaújváros – Sényő-Carnifex FC 1-3 (0-2)

Gól: Valkay R.

Herceg P., Valkay R., Gelsi L., Lehóczki B., Varjas L., Nagy G., Tóth B., Géringer L., Tóth S., Nagy D., Boros G.

Vezetőedző: Vitelki Zoltán

Cserék: György K., Tóth Cs., Páll Zs., Kundrák A., Bussy D., Fajkó Á., Gottfried D., Erős T., Molnár M., Nagy P., Sérült: Mahalek M., Lőrincz P., Vitelki B., Eltiltott: -, Beteg: -, Távol: Horváth T., Illés D., Molnár D.

Köszönjük szurkolóinknak, akik ma is buzdították csapatunkat.

A Sényő a mérkőzés előtt 9. volt a tabellán, 12 győzelem, 6 döntetlen és 11 vereség eredménylistával. Az előző fordulóban vendégeink győzni tudtak a Pénzügyőr otthonában, mi pedig a Tiszafüred ellen döntetlent játszottunk idegenben. Ismerős arcokkal találkozhattunk a Sényő csapatában, hiszen több volt játékosunk is a vendég keret tagja.

A mérkőzés előtt az egyesület elnöksége köszöntötte Nagy Dávidot, aki Tiszafüred ellen 100. alkalommal lépett pályára bajnoki mérkőzésen tiszaújvárosi színekben.

A találkozó előtt gyászszünettel emlékeztünk meg az elhunyt Onder Györgyről.

Két születésnapost is köszöntöttünk ma, hiszen Sándor Zoltán 85. évét töltötte, Szabó Zsombor egyesületünk utánpótlás játékosa pedig születésnapja alkalmából a kezdőrúgást is elvégezhette.

Az első félidőben jól kezdtük a mérkőzést, az első 10 percben veszélyeztettünk, de az utolsó passzoknál pontatlanok voltunk. Fejben és fizikálisan is lassú játékot mutattunk. Az első játékrészben hiányzott a jó teljesítmény a csapatból, több kritikus hibát is vétettünk. 2 gólt kaptunk, melyekkel majdhogynem eldőlt a mérkőzés.

A második félidőt a lehető legrosszabbul kezdtük, újabb gólt szerzett a Sényő. Az ellenfél szabálytalanságok tömkelegével tördelte a játékot, sokkal több sárga lapot kellett volna kapniuk. Egyre jobban átvettük a mérkőzés irányítását, de a kontrákból még így is veszélyeztetett a Sényő. A szépítő gól túl későn érkezett.

Összességében tudomásul kell vennünk, hogy még nem maradtunk bent, több akaratra, több harciasságra, gyorsabb passzokra van szükség. Gratulálunk a Sényőnek, a mai napon megérdemelten szerezték meg a 3 pontot.

A következő fordulóban szerdán 16:00 órakor a Karcag fogad minket Balmazújvárosban.

Köszönet minden egyesületi kolléga, segítő és támogató munkájáért.

Vitelki Zoltán: Erre a mérkőzésre is úgy készültünk, mint az összes többire, tudtuk, hogy ők is jó passzban vannak és kellő önbizalommal érkeznek hozzánk. Nem kezdtük rosszul a mérkőzést, ha pontosabbak vagyunk a támadó zónában, hamar előnyt tudtunk volna szerezni. Sajnos pontrúgásbol az ellenfél szerzett vezetést, majd a második gólt is. Ezután egy kicsit visszaesett a játékunk, de nagy problémát nem láttam.
A második félidőt szerettük volna góllal kezdeni, de megint az ellenfél talált be. Folyamatosan az eredmény után kellett mennünk, mégis a 3. gól után láttam azt, amit az első félidőben is szerettem volna. Jobban játszottunk, agresszívabbak voltunk, türelmesebben járattuk a labdát, de ezt sajnos 3 gólos hátrányban. Talán ha hamarabb sikerült volna szépíteni, szorosabb lehetett volna a vége. Ahogy eddig is, most is azt mondom, dolgozunk tovább, mert amíg a játékvezető fújja a sípot és gurul a labda, nem állunk meg.
Jók: Valkay, Varjas, Tóth S.

Fiumei Viktor: Készültünk erre a mérkőzésre, a cél az volt, hogy vagy tartsuk a különbséget, vagy tovább növeljük. Hálistennek ez sikerült. Szerintem mi sokkal jobban felpörögtünk és beleálltunk ebbe a mérkőzésbe. Nagyon jókor rúgtuk a góljainkat, és hátul pedig stabilak voltunk, így teljesen megérdemelten nyertünk.

Jók: Nagy Dominik, Klepács, Farkas, Márton, Schmidt