Hétvégi utánpótlás eredmények

Az elmúlt hétvégi fordulóban utánpótlás csapataink a Felsőzsolca, a Cegléd és a Gyöngyös csapatai ellen léptek pályára.

Eredmények és edzői értékelések:

U19
BTE Felsőzsolca - FC Tiszaújváros 4-2 (4-2)
Gól: Emődi M., Victor M.

Vámosi Csaba: Rémálom kezdés egy ilyen fontos mérkőzésen! Ötödik percben már 2-0 nem ide. Amíg mi úgy “közlekedtünk” a sáros, mély és rossz talajú pályán, mint valami “balerinák” addig a hazaiak sprinteltek küzdöttek, futottak sokat! Messze álltunk az ellenféltől, nem voltunk agresszívak, nem kerestük a párharcokat, amikor nálunk volt a labda, kapkodtunk és eladtunk rengeteg labdát.

Ha lehetne időt kérni, biztos kikérték volna. Egy mintaszerű kontratámadás után gólt szereztünk, de rá egy percre ismét gólt kaptunk. Félidő előtt, a bajnokság során már sokadjára, pontrúgásból szépítettünk. Szünetben volt “fejmosás”, de nem samponnal!

A második játékrészben mintha nem cseréltek volna térfelet a csapatok, azt játszottuk, mint a hazaiak az elsőben. Agresszíven, keményen, sokat futva egymásért küzdve, párharcokat nyerve, mertünk passzolni egymásnak. Kapufát fejeltünk, ziccert hagytunk ki, jól játszottunk a csoport legjobb csapata ellen. Ezt át kell beszélnünk, hogy mi az oka ennek a gyenge kezdésnek. Ha valaki csak a második félidőt látja nem mondta volna meg ki vezet kettővel. Nem szabad ilyen előnyt adni senkinek se!

Sokszor mondom a fiúknak, hogy a labdarúgásban nagyon sok minden ”fejben dől el”, most saját bőrükön is tapasztalhatták, hogy igazam van!
Úgy néz ki, hogy eldőlt, mi a harmadik helyért küzdhetünk, de a felső házba biztos bejutunk! Ha tanulnak a fiúk a hibáikból és sokat edzünk, jó csapat leszünk! Jövő héttől megint rátérünk a győzelem útjára!
Jók: második félidőben játszó CSAPAT

U16
FC Tiszaújváros - Ceglédi VSE 1-4 (1-4)
Gól: Novák M.

Susánszki László: Ismét arcul csaptuk magunkat! Amíg egy kapott gól elég, hogy megzavarjon, addig sok keresni valónk nem lesz. Remekül kezdtünk, igaz, hogy voltak elcsúszásaink, de fegyelmezetten és elkötelezetten játszottunk. Öröm volt nézni egészen az első kapott gólig... Szöglet, szabadon hagyott magas ellenfél eredménye, hogy egalizált az ellenfél a 20. percben. Hiába jeleztük oldalról, hogy semmi gond, miénk lehet a mérkőzés, fejben nagyon megfogta a társaságot és gyakorlatilag minden hibát elvétettünk, amit csak lehetett.

Amíg hagytuk az ellenfelet így lövöldözgetni, addig még a szerencse is mellé állt kétszer is. A félidei fejmosás felébresztett gyakorlatilag mindenkit, a cserék remekül szálltak be, de amíg egyik oldalon minden összejöt, addig mi az ajtó ablak szituációt is elpuskáztuk. Hiányzott a nyugodtság és a lazaság a befejezéseknél, ami szintén érthetetlen számomra. Ugyanazzal az elánnal vágunk neki az utolsó bajnoki hétnek is, megpróbáljuk szépen zárni az őszt. Örömére szolgál a csapatnak, hogy hosszú sérülés után tért vissza Kovács Milán, bravó Kokó!
Jó(k): Bodnár B., Pusztahelyi L., Vámosi Zs., Elek M., Pózmán D., Novák M., Tóth R.

U15
FC Tiszaújváros - Sényő-Carnifex FC 0-11 (0-3)
Gól: -

Császár Zoltán: Az első félidőben nagyon jól tartottuk magunkat, helyenként jól is játszottunk, azonban a második félidőben legjobban fejben fáradtunk el, sajnos sorra kaptuk a gólokat. Azonban le a kalappal a fiúk előtt, mert hétről-hétre teljes odaadással járnak edzésre és mérkőzésekre!
Jók: Bukhárd B., Csanálosi B., Kassai B., Harsányi L.

U13
Gyöngyösi AK - FC Tiszaújváros 2-3 (1-2)
Gól: Csanálosi B.3

Császár Zoltán: Ahogyan számítani lehetett rá, be is igazolodótt. Két jó csapat összecsapásából egy nagyon jó, harcos és változatos mérkőzés kerekedett ki. A játékhoz az őszinteség is hozzátartozik, a döntetlen igazságosabb lett volna, azonban egy szép kontra után behúztuk a három bajnoki pontot! Ennek a sikernek köszönhetően az őszi idényt veretlenül vívtuk meg! GRATULÁLOK A CSAPATNAK!
Köszönöm szépen a szülők egész éves támogatását!
Egészségben és Bajnoki Pontokban Gazdag, Békés Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek!
Jók: Csanálosi B a mezőny legjobbja és az egész csapat

U12
Gyöngyösi AK - FC Tiszaújváros 8-1 (2-1)
Gól: Kuli Zs.

Császár Zoltán: Az első kettő negyedben nagyon rendben volt a csapat. Kiegyenlített játék folyt a pályán. Míg ellenfelünk sort tudott cserélni, addig én csak egy-egy játékossal tudtam frissíteni a csapatot. Ennek is köszönhetően alakult ki a nagy gólkülönbség a mérkőzés végére. Azonban a fiúk tisztességesen helytálltak!
Jobbulást kíván a csapat Zsolti bácsinak!
Jók: Deák L., Deák O., Jakab R., Gémes Á.