Jó talajú pályán és jó időben vereség a 16. bajnoki fordulóban.

Termálfürdő FC Tiszaújváros - DEAC 0-2 (0-1)

Tóth Cs., Lehóczki B., Gelsi L., Valkay R., Bocsi P., Tóth B., Jacsó D., Bussy D., Lőrincz P., Páll Zs., Nagy D.
Cserék: Galambvári G., Géringer L., Gönczi S., Fajkó Á., Vitelki B., Erős T., Illés D.
Eltiltott: Nagy P., Kundrák A.
Beteg: Tóth S.
Távol: Molnár D., Horváth T.

Köszönjük a szurkolóknak, akik a mai napon is buzdították a csapatot.

A mérkőzés előtt az egyesület elnöksége köszöntötte Gelsi Lászlót, aki a múlt héten Körösladányban 100. alkalommal lépett pályára tiszaújvárosi színekben.

A DEAC csapatát erősítette a tiszaújvárosi nevelésű 22-szeres Magyar Válogatott Korhut Mihály, aki háromszoros magyar bajnok, háromszor nyert Magyar Kupát, egyszer Ligakupát, illetve egyszer Szuperkupát, kétszeres izraeli bajnok és akire természetesen mi is nagyon büszkék vagyunk.

A vendég csapat az előző fordulóban a Pénzügyőrt verte 1-0 arányban, míg mi Körösladányban is kikaptunk, igaz vitatható körülmények között.

A keretből Mahalek M., Molnár M. sérült, eltiltott Nagy P. (5 mérkőzést kapott a múlt heti kiállítását követően) és Kundrák A., beteg Tóth S., hiányzó Horváth T.

Az első félidőben önbizalom terén a két csapat között nagyon nagy volt a különbség, viszont taktikus, gyors játékot mutattak a csapatok. Kvázi helyzet nélkül sikerült egy szöglet után megpattanó labda bekerüljön a hálónkba, így újra szerencsétlen góllal kerültünk hátrányba.

A második játékrészben küzdöttünk, de túl sok volt a hiba, hogy igazi gólhelyzetig eljussunk, illetve a játékvezető sem engedett nagyon közel bennünket a kapuhoz.

Összességében nem látszódott a tabella helyezés különbsége a pályán, de a DEAC helyzet nélkül lőtt két gólt, így megérdemelten győzött.

Jövő vasárnap a 17. fordulóban a BVSC következik, majd sorrendben Hajdúszoboszló és Eger lesznek az ellenfelek.

Köszönet minden egyesületi kolléga, segítő és támogató munkájáért.

Vitelki Zoltán: Az első félidő nem olyan volt, mint elképzeltünk, semmilyen téren. A szünetben átbeszéltünk néhány dolgot, ennek köszönhetően a második játékrész már jobban nézett ki. Sajnos eredményességben ismét nem.
Jók: Bussy, Gelsi

Sándor Tamás: Az első félidőben jól játszottunk, több helyzetet is kialakítottunk, amiből egyet be is lőttünk. A második félidőben kicsit akadozott a támadó játékunk, de így is sikerült helyzetekig eljutni. Örülök, hogy megint sikerült kapott gól nélkül lehozni a meccset.
Jók: az egész csapat