Nem túl jó pályán és hűvös időben győzelem a 32. bajnoki fordulóban.

Eger SE - Termálfürdő FC Tiszaújváros 1-2 (0-0)

Galambvári, Gelsi, Mahalek, Vasilijevic, Molnár M., Géringer, Gönczi, Vitelki B., Lőrincz, Bartusz, Gottfried
Vezetőedző: Vitelki Zoltán
Cserék: Herceg, Lehóczki, Erős, Nagy P., Pap, Nagy D., Tóth S., Bocsi, Horváth
Sérült: Benke, Bussy

Köszönjük a szurkolóknak, akik a mai napon is buzdították a csapatot. Több mint érdekes, hogy 2022-ben hogyan lehet fedett lelátó nélkül licensz engedélye az Egernek, de biztos valamit tudnak, amit mások nem.

A hazai csapat a bajnokságban jelenleg a 12. helyet foglalja el a tabellán, ősszel egy csúnya 5-2-es vereséget szenvedtünk ellenük.

Az előző bajnoki fordulóban Füzesgyarmattól kaptak ki 3-2 arányban, míg mi a Kisvárda II ellen 5-0-ás győzelmet arattunk.

A keretből ma Benke és Bussy sérült, eltiltott és beteg nincs, hiányzó nincs, így csak ketten nem álltak a szakvezetés rendelkezésére.

Az első félidő jó és hajtós játékot hozott, az Eger talán többet birtokolta a labdát. Sajnos a gyors ellentámadások most nem ültek, de így is volt egy ajtó ablak helyzetünk, de az is igaz, hogy az Eger is lőtt egy nagy helyzetből kapufát.

A második játékrészben kevésbé játszottak jól a csapatok, mégis itt estek a gólok. Csapatmunka eredménye volt a kapott gól, részünkről többen is hibáztak, összehoztuk. Sikerült viszont a fordítás, előbb egy büntetőből, majd egy gyönyörű támadás végén köszönt be újra Bartusz. Sajnos egy sérülés miatt az utolsó 5 percben újra emberhátrányban fejeztük be a mérkőzést, és nyomott is az Eger.

Összességében két hasonló képességű csapat közül a helyzeteit jobban kihasználó győzedelmeskedett, és ez most a Tiszaujvaros volt.

Jövő vasárnap május 1-jén 17 órakor Füzesgyarmatra látogatunk.

Szekeres Adrián: Felkészültünk az ellenfélből, hogy vannak veszélyes játékosaik, tudtuk, hogy az lesz a kulcs, hogy ők ne kapjanak labdát. A két góltól eltekintve ez sikerült is. Büszkék lehetünk a játékosainkra mert a pályán az történt, amit mi akartunk, de ma a két kapufa se segített minket.
Jók: az egész csapat

Vitelki Zoltán: Egy ki-ki meccset játszottunk, a hazaiak nagy erőket mozgósítottak. Több volt a hiba és a kapkodás a játékunkban, nem tudtunk érdemben építkezni. Ellenben főleg a második félidőben már sokkal nagyobb tűzzel és koncentráltsággal játszottunk. Hozzá kell tenni, hogy szerencsénk is volt, de tettünk érte. 1 góllal többet rúgtunk, mint a hazai csapat, és ez a fociban egy döntő szempont!

Jók: Az egész csapat