Jó pályán és szeles időben nemvárt vereség a 23. bajnoki fordulóban.

Termálfürdő FC Tiszaújváros - SBTC 1-3 (0-1)

Herceg, Gelsi, Nagy P., Lőrincz, Molnár M., Géringer, Bussy, Vitelki B., Gottfried, Nagy D., Pap.
Vezetőedző: Vitelki Zoltán
Cserék: Galambvári, Bocsi, Mahalek, Erős, Lehóczki, Benke, Bartusz, Tóth S.
Sérült: Gönczi
Távol: Kundrák, Horváth, Vasilijevic

A mérkőzés a hatályos szabályozás szerint oltással rendelkező nézők előtt került megrendezésre.
Köszönjük a szurkolóknak, akik a mai napon is buzdították a csapatot.

A vendégcsapat a bajnokságban jelenleg az utolsó helyet foglalja el, ősszel 0-3 arányban győzedelmeskedtünk ellenük.

Az előző bajnoki fordulóban az Egertől 1-0-ra kaptak ki, míg mi Sényőn játszottunk 0-0-át.

Az első félidőben széllel szemben is jól kezdtük a mérkőzést, az első tíz percben a helyzetek kimaradtak és ahogy lenni szokott az első lövéséből potyagyanús gólt kaptunk.

A hátrányba kerülés megfogta a csapatunkat, sajnos a párharcokat rendre elveszítettük, egyértelműen kirajzólódott, hogy a vendég csapat jobban akarja a sikert, ráadásul a félidő végén Nagy Péter a kiállítás sorsára jutott.

A második játékrészben változott a játék képe, valamivel jobban akart a csapat, a szél is támogatta, voltak nagy helyzetek is, de sokáig nem sikerült az egyenlítés.
Amikor pedig az sikerült, még ugyanabban a percben a játékvezető megadott egy véleményes büntetőt az ellenfélnek, ami után a harmadik már csak hab lett a tortán.

Összességében túl sok előnyt adtunk az ellenfélnek, akaratban és játékban is alulmúltuk a tudásunkat, Erős gólja kivételével a cserék sem hoztak jelentős változást, és sajnos a játékvezető ténykedése is igencsak befolyásolta az eredményt.

Jövő vasárnap csapatunk ellenfele a DVTK II. lesz idegenben 11 órától.

Vitelki Zoltán: Bár többet birtokoltuk a labdát, nem voltunk elég élesek ahhoz, hogy meg tudjuk nyerni a meccset. A kiállítás után sem gondoltam, hogy ki tudunk kapni. Csak magunknak köszönhetjük, hogy ez így alakult, sokkal határozottabban és gólratörőbben kellett volna ma játszani, és ez eddig jellemző volt a csapatra. Nincs semmi gond, jövő héten javítanunk kell.
Jók: Gelsi, Gottfried

Vizteleki János: Egy jobb csapatot sikerült idegenben akarattal és szervezettséggel legyőznünk, habár a kiállítás befolyásolta a mérkőzést, de ez majdnem minket zavart meg. Sikerült egyenlíteni a Tiszaújvárosnak, amire rögtön válaszolni tudtunk. Kicsit Fortuna is mellénk állt ma. Öt mérkőzés óta veretlenek vagyunk idegenben.

Jók: az egész csapat