Hideg időben, jó pályán győzelem Tiszafüred ellen a 18. bajnoki fordulóban.

FC Tiszaújváros - Tiszafüredi VSE 3 - 0 (2-0)

Gól: Bartusz, Gottfried, Nagy D.

Herceg P, Molnár M, Gelsi L, Lehóczki B, Lőrincz P, Bussy D, Géringer L, Erős T, Bartusz D, Tóth S, Gottfried D - Vezetőedző: Vitelki Zoltán
Cserék: Galambvári G, Benke N, Kundrák M, Pap Zs, Horváth T, Mahalek M, Nagy D, Bocsi P, Vitelki B
Hiányzók: Gönczi S, Vasilijevic N
A mérkőzés a hatályos szabályozás szerint oltással rendelkező nézők előtt került megrendezésre. Köszönjük a szurkolóknak, akik a mai napon is buzdították a csapatot.

A vendégcsapat az elmúlt szezonban 48 pontot szerezve bennünket megelőzve a 11. helyen végzett.
Az előző bajnoki fordulóban az Egert verték 1-0 arányban, míg mi Békéscsabán győzedelmeskedtünk.

Az első félidőben nagyon harcosan játszott a csapat. Letámadtuk ellenfelünket az elejétől fogva, de volt a Fürednek is pár lehetősége - nem komoly.

Sokat futottunk, sok helyzetünk volt a gól, gólok után is. Erős, Bartusz és Gottfried is nagyon élt és megérdemelten vezettünk két góllal a félidőben.

A második játékrész elején egy sebességgel feljebb kapcsolt a vendég csapat, ami később alábbhagyott, viszont a cserék után az utolsó negyedóra újra megélénkült. Egyik és másik oldalon is adódtak helyzetek, talán a mi oldalunkon nagyobbak, a végén egy büntetőből szerzett góllal alakult ki a végeredmény.

Összességében nem lett "öt" közte, de a győzelem teljesen megérdemelt, s így egy fordulóval a szezon vége előtt elértük pontszámban a 19/20-as ősz teljesítményét - gratula mindenkinek!
A 19., vagyis az őszi utolsó fordulóban november 28-án vasárnap 13 órakor a DVSC II-höz látogatunk, s az előrehozott 1. tavaszi fordulóban az Újpest II. lesz az ellenfél idegenben.

Vitelki Zoltán: Úgy kezdtük a mérkőzést, ahogy elterveztük, azután is folyamatosan nyomás alatt tartottuk az ellenfelet. Több lehetőségünk is volt, de így is előnnyel tudtunk fordulni. A második félidő egy kicsit kiegyenlítettebb lett, de csak azért, mert nem tudtuk kellőképpen birtokolni a labdát. Mivel ez volt az utolsó meccsünk hazai pályán, szerettünk volna méltóképpen búcsúzni a szurkolóinktól!
Jók: az egész csapat

Dorcsák Zoltán: Az első félidőben óriási egyéni hibákat vétettünk és ezzel el is dőlt a mérkőzés.

Jók: Mácsai, Fehér Zs., Szabó V.