A tavasz legjobb játékával nyertünk, egy jó csapat ellen

Jó mérkőzésen, magabiztos győzelmet arattunk egy jól felkészített ellenfélel szemben, a bajnokság 28. fordulójában.

Termálfürdő FC Tiszaújváros - FC Hatvan 3-0 (2-0)

Tiszaújváros: 250 néző

Híres Gábor: - Egy nagyon harcos Tiszaújvárossal kerültünk szembe, igyekeztünk megállítani őket, de ez nem sikerült, így megérdemelték a győzelmet.
jegyzőkönyv megtekintése

Vártunk már egy ilyen mérkőzésre!

Vártuk, hogy felszabadultan, ötletes támadásokat vezetve, magabiztos győzelmet arassunk. Nos, ez a pillanat a Hatvan ellen jött el, hiszen a bajnoki bronzért hajtó Hevesiek ellen csapatunk meggyőző teljesítménnyel gyűjtötte be a 3 pontot.

Igaz ez még akkor is ha a vendégek a 38. perctől emberhátrányban játszottak Katona Roland kiállítása miatt.

A 22. perc végén az egész mérkőzésen nagy kedvvel és akarattal játszó Kovács Szilárd kapott egy remek átadást, betört a 16-oson belülre, ahol Katona R. szabálytalanul szerelte. A jogosan megítélt büntetőhöz Kerekes állt oda, de elhibázta. A kihagyott büntető nem szegte kedvét a csapatnak és tovább rohamozták Gyulay kapuját, aminek eredménye Kovács Szilárd 33. minutumban szerzett bombagólja volt. (1-0)

A 38. percben a sárgalapos figyelmeztetést érő szabálytalansága után Katona R. megkapta, második sárgalapját és a kiállítás sorsára jutott.

Hamar kihasználta előnyét együttesünk és a 41. percben Kovács "Szili" újra betalált a Hatvaniak hálójába. (2-0)

Annak ellenére, hogy hátrányba voltak a vendégek bátran vezettek támadásokat, így élvezetes, jó volt a mérkőzés.

A második játékrészben hasonló koreográfia mellett játszottak a csapatok, de ekkor már egyértelmű volt a fölényünk, amit a fiatal támadó Potyka 54. percben szerzett gólja koronázott meg. Kerekes a hatvani térfél közepén szerzett labdát, rávezette a védőkre, majd a középen érkező Potyka elé passzolt aki remek mozdulattal a kivetődő Gyulay felett emelte a labdát a hálóba. (3-0)

A gól után még voltak itt is ott helyzetek, de gól nem született, így elmondhatjuk, hogy a tavasz legjobb teljesítményét nyújtva gyűjtöttük be a 3 pontot és önbizalommal telve készülhetünk a "borsodi rangadóra".