Termálfürdő FC Tiszaújváros

Az FC Tiszaújváros a DVTK Labdarúgó Akadémia partnere 2021. novembertől 2024. júniusig, a Debreceni Labdarúgó Akadémia partnere (2011-2016)

Hétvégi utánpótlás eredmények

Az elmúlt héten utánpótlás csapataink a Gesztely, a Mátészalka, a Sényő, a Sárospatak és a GFSE csapatai ellen léptek pályára.

Eredmények és edzői értékelések:

U19
Gesztely FC - FC Tiszaújváros 2-4 (2-1)
Jegyzőkönyv megtekintése>>
Gól: Emődi Márk 3, Jávorszki Regő

Vámosi Csaba: Tudtuk, hogy jó csapat a Gesztely, de most még a felnőtt keretből is játszottak vissza! Nagyon fegyelmezetten és jól alkalmazták a fiúk a taktikát. Azt kértem tőlük, hogy az ellenfél védőit ne hagyják, hogy szabadon indíthassák a nagyon gyors támadóikat. Agresszív kemény játékot kértem tőlük, ami nem “ízlett” a hazai csapatnak. Egy egyéni hibából megszerezték a hazaiak a vezetést, de rá 5 percre pontrúgásból egyenlítettünk, de a szünetben mégis a hazaiak voltak előnyben. Félidőben elmondtam a fiúknak, hogy jól védekeztek, de amikor nálunk volt a labda, nem mertünk focizni, kapkodtunk. Azt is elmondtam, ha itt nem nyerünk, valószínű elbúcsúzhatunk a célunktól, a felső háztól. Megfogadták szavaimat és a második félidőben mertek játszani, hiszem megfordítottuk a mérkőzést és még utána sikerült még egy gólt szerezni, amivel el is dőlt a találkozó. Hátul pedig nem jöttek az egyéni hibák és végig stabilak voltunk védekezésben. Ez a győzelem akkor ér sokat, ha Mátészalkán is tudunk nyerni a hétvégén.
Jók: egész CSAPAT

U19
Mátészalkai MTK - FC Tiszaújváros 2-9 (1-5)
Gól: Emődi Márk 3, Victor Mátyás 2, Mező Dominik 2, Kiss János, Varga Péter

Vámosi Csaba: Végig magabiztosan focizva minden tekintetben az ellenfelünk fölé nőttünk, ami az eredményben is megmutatkozott. Hamar vezetést szereztünk a végig szakadó esőben. Meccs előtt mondtam a fiúknak, most mindent ki kell zárniuk és végig csak a játékra koncentrálhatnak. Hallgattak rám és jól meg is valósították, amit kértem. Több egyéni jó megoldást követően 1-5 ös magabiztos vezetéssel vonultunk pihenőre. Kicsit megijedtem, hogy egyedül vezeti a játékvezető ezt a fontos mérkőzést, de meg kell dicsérnem, mert kiválóan vezette végig a meccset. A második félidőben is nagyon sok helyzetet alakítottunk ki, amiből négyet sikerült is berúgnunk. A csütörtöki nehéz meccs után azt hittem elfáradunk, de a nehéz talajon egy két kivétellel bírták az iramot. Emődi Márknak remélem megtaláltuk az igazi posztját. mert 4 nap alatt a két meccsen 6 gólt rúgott, ami nagyon szép teljesítmény. Ezzel a két győzelemmel utolértük, sőt sok csapatot meg is előztünk a tabellán, és közelebb kerültünk céljainkhoz. Jó formában vannak a fiúk, van önbizalmuk és mernek focizni! A következő három meccs, amit mind hazai pályán játszunk, nekünk BL döntő lesz az összes. Saját kezünkben van a sorsunk, hogy elérjük céljainkat, a felsőházba kerülést! Bízok a játékosaimban, de ami sokkal fontosabb, ők bíznak magukban és a csapattársaikban. Ezért vagyunk jó CSAPAT!
Jók: Emődi Márk (a mezőny legjobbja) és az egész CSAPAT

U16
GFSE - FC Tiszaújváros 4-3 (1-2)
Gól: Kassai, Tóth R., Suhajda P.

Hágen Zsolt: A szél és az eső megnehezítette a folyamatos játékot, így várható volt, hogy a mérkőzést az akarati tényezők jelentősen befolyásolják majd. Az első félidőben ebben mi voltunk jobbak, így megérdemelten vezettük 2:1-re. Azonban a második játékrészre ez a fölényünk elillant, a párharcok zömét elvesztettük, figyelmetlenekké, még pontatlanabbá vált a játékunk, így törvényszerű volt, hogy a saját helyzetünk nehezítettük meg. Az utolsó félórában a hazaik jobban jöttek ki a mérkőzés fordulópontjaiból, nem a játékban, hanem az akaratban kerekedtek fölénk, ami számomra különösen fájó pont.
Jók: Debreceni Sz., Ágoston M., Veres R.

U15
Sényő FC - FC Tiszaújváros 7-0 (3-0)
Gól: -

Petruska Gábor: Gratulálok a Sényőnek! Sajnos a támadójátékuk ellenfelünknek sokkal hatásosabb volt, amit nem tudtunk megfelelően hatástalanítani. De ez nem oldoz fel minket a motiválatlan, hitehagyott teljesítményünk alól. Nehéz helyzetben vagyunk, most az a legfontosabb hogy rendezzük sorainkat, és megújult erővel lássunk neki az előttünk álló időszaknak.
Jók:senki

U13
FC Tiszaújváros - Sárospataki TC 9-0 (6-0)
Gól: Gyetvai Z. 2, Jakab R. 2, Bolgár Á., Deák O., Hegedűs Z., Lédig L., Dobos Á.

Császár Zoltán: Nem a mai produkciónkat tesszük ki az ablakba. Azonban sok gólt rúgtunk, nagyon sok helyzetet kialakítottunk. Helyenként jól is játszottunk. Azt gondolom, hogy a csapat az őszi szezonban a maximumot kihozta magából. Egy döntetlen kivételével minden mérkőzésünket megnyertük. Voltak nagyon jó mérkőzéseink, volt olyan, ahol a szíve vitte előre a csapatot. Azonban a legfontosabb az az, hogy minden játékosom fejlődött! Játékban és fejben is érettebbek lettek a fiúk!