Az FC Tiszaújváros a DVTK Labdarúgó Akadémia partnere 2021. novembertől 2024. júniusig, a Debreceni Labdarúgó Akadémia partnere (2011-2016)

A mi sorozatunk lett szakadatlan, itthon megint nem tudunk nyerni, így lett a mai nap "szomorú vasárnap"

Az ESMTK együttesét fogadta csapatunk a bajnokság 9. fordulójában.

Termálfürdő FC Tiszaújváros - ESMTK 1:2 (0:1)

Tiszaújváros:

Jegyzőkönyv megtekintése>>

Gól: Nagy D.

A bajnokság harmadához közeledve az Erzsébetváros csapatát fogadtuk a Nemzeti együttes szombati mérkőzése miatt ezen a borús vasárnapon. Minden sorozat megszakad egyszer, míg mi eddig nem nyertünk itthon, addig ellenfelünk idegenben volt nyeretlen.
A múlt heti mérkőzés következményeként részben a csapatkapitány Fodor Péter pótlása miatt fájhatott a feje a szakvezetésnek (piros lapot kapott), másrészt pedig a héten mindenképpen ki kellett elemezni és intézkedéseket kellett foganatosítani annak érdekében, hogy a jövőben újra ne forduljon elő az, hogy egy kvázi győztes mérkőzést az utolsó 10 percben elveszítünk.

A mérkőzés előtt 16 ponttal harmadik helyen álló ellenfelünk a múlt héten a 12 pontos Balassagyarmat csapatát verte simán három góllal, sőt néhány héttel ezelőtt 7-1 arányban múlták felül a DEAC csapatát is, és attől függetlenül, hogy a 6 gólos házi gólkirályuk Boda sárga lapok miatt hiányzott, egy nagyon nehéz meccsre számíthattunk.

Az első félidő kiegyenlített mezőnyküzdelmet hozott, a kérdéses kisebb szabálytalanságok sorozatos lefújása és egy kipattanó labda utáni távoli lövésből kapott gól borzolta a közönség kedélyeit. A félidőben a Castello cukrászda ajándék utalványainak és a 11-es rúgó verseny izgalmainak viszont örülhettek a lelátón.

A második félidőre Turcsikot Nagy Róbert váltotta, akit az első támadásunk alkalmával csak szabálytalanul tudtak megállítani. Lipusz szabadrúgását pedig Nagy Dávid helyezte szépen a kapuba.
Egy szépen helyezett távoli lövésből kaptunk újra gólt, amelyet követően volt jónéhány nagy helyzetünk, melyek viszont sajnos kimaradtak.

Folyamatos játék nagyon nehezen tudott csak kialakulni, mert ha máshogy nem, akkor a játékvezető állította meg csapatunkat, de a nézők óriási küzdelmet és jó meccset láthattak újra a meccs végére. Közhely, de nem érdemeltünk vereséget. Fontos alapszabály viszont, hogy mindenkinek a dolgára kell koncentrálni: a nézőnek szurkolni, az edzőnek menedzselni, a játékosnak pedig a gólhelyzeteket kell belőni. Egyszerű ez a játék: lővésből van a gól és eggyel többet kell rúgni, mint az ellenfél.

Hajrá Újváros!

Gerliczki Máté: Lehet néhányan idiótának néznek, de a legtöbben egyetértenek velem: amióta edző vagyok Tiszaújvárosban ma játszottuk a legjobb, legötletesebb futballt és mégis vereséget szenvedtünk.

Jók: Nagy D, Illés, Bussy, Lipusz, Kovács P.

Turi Zoltán: Gratulálok csapatom győzelméhez. Egy jó csapat otthonában sikerült értékes győzelmet aratni. Sok sikert kívánok a Tiszaújvárosnak a jövőre nézve!

Jók: Bonica, Privigyei, Soós, Mohácsik, Pölöskei