Termálfürdő FC Tiszaújváros

Az FC Tiszaújváros a DVTK Labdarúgó Akadémia partnere 2021. novembertől 2024. júniusig, a Debreceni Labdarúgó Akadémia partnere (2011-2016)

Nem tudjuk megtörni a putnoki átkot!

Szombaton 17:30 órakor került sor az NBIII. Keleti csoportjának 1. fordulójára, amelynek keretén belül a megyei rivális Putnok FC gárdáját fogadtuk.
Képek a mérkőzésről>>

A nagy melegben mintegy 250 néző volt kíváncsi a találkozóra, amelyet sajnos gyászszünettel kellett kezdenünk a közelmúltban elhunyt, korábbi játékosunk és edzőnk Farkas Béla, valamint a vendég Putnok FC vezetőedzőjének, Koszta Péternek az édesanyja emlékére.

Az első félidőben csapatunk több ígéretes helyzetet is kialakított, de vagy a kapus hárított bravúrral vagy pedig mi vétettük el az irányzékot. Ebben a játékrészben látszott, hogy a vendégek nem erőltetik a támadásokat, de mezőnyben jól kombináltak, higgadtan járatták a labdát, bár a kapunkra 1-2 gyengébb lövéstől eltekintve, nem jelentettek veszélyt.

A szünetben mindkét csapat cserélt. Nálunk Turcsik váltotta Bussyt, a vendégeknél pedig Kemény érkezett Csirszki helyett. A 2. játékrészben mindkét csapat szerette volna a maga javára billenteni a mérkőzést és ez sajnos a Putnoknak sikerült. A 72. percben, egy bal oldali szabadrúgást követően nem tudtunk felszabadítani és a nagy kavarodást kihasználva Katona a kapufa segítségével, védhetetlenül lőtt a hálónkba.
A bekapott gól után kihasználtuk mindkét cserelehetőségünket. Előbb Balogh Gabi érkezett Lipusz Norbi helyett, majd Pap Zsolti léphetett pályára "Kokót" váltva. Ekkor a vendégek már teljesen visszahúzódtak a saját tizenhatosuk elé, hogy tartsák az eredményt, mi pedig próbáltunk mindent bevetni a gólszerzés érdekében. Több nagy helyzetünk is volt, de közelről vagy kapu fölé fejeltünk, vagy a gólvonalról tisztáztak a védők, vagy pedig keresztbe rúgtuk a labdát az ötös sarkáról.

A csapat sokat tett azért, hogy ezt a mérkőzést megnyerje, de sajnos a helyzetek kimaradtak, így a Putnok ismét 3 ponttal távozhatott Tiszaújvárosból.

Viszont nincs idő siránkozni! A jövő héten ismét komoly feladat vár ránk a jó erőkből álló Nyírbátor vendégeként. Bízunk a fiúkban és reméljük, hogy idegenben sikerül megszereznünk a 3 pontot.

Hajrá Újváros!

Edzői nyilatkozatok:

Gerliczki Máté: Az első félidőben 4, a másodikban 3 hatalmas helyzetünk volt, jobban játszottunk ellenfelünknél, de mégis a Putnok nyert. Jóval idegesebbek lehetnénk, ha ma nem mutattunk volna semmit. Jó csapatunk van és ezt be is fogjuk bizonyítani.

Jók: Illés, Kapacina, Fodor

Koszta Péter: Tipikus egy gólos mérkőzésen szerencsére nekünk sikerült bevinni a győztes találatot.

Jók: Csicsvári, Zimányi Á., Illés, Katona